DOM WARSZAWA WŁOCHY

FASOLOWA 28    ZABUDOWA SZEREGOWA

 

Dom Fasolowa 28 - Dom jednorodzinny szeregowy Warszawa Włochy

Segmenty


Segmenty to głównie przestrzeń mieszkalna około 200 m2, posiadająca wygodny rozkład pomieszczeń rozłożonych na trzech poziomach.

Parter składa się z przedsionka i holu wejściowego, pokoju gościnnego z łazienką oraz z garażu z dwoma miejscami postojowymi z wydzieloną kotłownią. Pod schodami znajduje się niewielka przestrzeń gospodarcza.

Pierwsze piętro jest przestrzenią otwartą dedykowaną na salon i jadalnię, z wydzielonym aneksem kuchennym, małą toaletę i podręczny schowek, mogący pełnić rolę spiżarni. Część przewidziana na salon posiada duży taras oraz komin umożliwiający podłączenie kominka. Wyjście do niewielkiego ogródka ze spocznika klatki schodowej pomiędzy parterem a pierwszym piętrem.

Drugie piętro składa się z trzech pokoi i głównej łazienki. Dwa z nich o jednakowej powierzchni można powiększyć o antresolę doświetloną oknami dachowymi, do której mogą prowadzić ażurowe lekkie schodki. Trzeci pokój z własnym balkonem i dodatkowo osobną łazienką. Istnieje możliwość uzyskania dodatkowej powierzchni mieszkalnej poprzez adaptację antresoli.

 

Standard wykończenia


Na szczególną uwagę zasługuje wykorzystanie wysokiej jakości materiałów budowlanych, a także wyposażenie budynków we wszystkie niezbędne instalacje.

 

Charakterystyka budynku


1.

Fundamenty

Posadowienie budynków bezpośrednio na ławach fundamentowych. Ławy fundamentowe w konstrukcji żelbetowej wylewanej.

2.

Konstrukcja budynku

Budynki mieszkalne w zabudowie szeregowej, ściany fundamentowe z bloczków betonowych, ściany nadziemia murowane z pustaków ceramicznych Porotherm.

3.

Strop

Płyty stropowe strunobetonowe system stropowy Smart firmy Konbet, o podniesionej barierze akustycznej i wysokich parametrach wytrzymałościowych.

4.

Dach

Więźba dachowa drewniana płatwiowo-kleszczowa, pokryta blachą stalową na rąbek stojący w kolorze szarym. Rynny stalowe w kolorze szarym. Blachy stalowe powlekane firmy Pruszyński.

5.

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nadziemia murowane z pustaka i cegły ceramicznej Porotherm.

6.

Elewacja

Wykończenie ocieplenia elewacji w technologii lekkiej mokrej z wykorzystaniem różnorodnych materiałów wykończeniowych, tynki mineralne o zróżnicowanej kolorystyce w tonacji bieli I szarości. Estetyczne walory fasady podkreśla okładzina drewnopodobna firmy Fundermax i boniowanie pozorne w odcieniu szarości. Współczynnik przenikania dla ściany zewnętrznej U=0,17 [W/(m2*K)].

 

Charakterystyka pojedynczego segmentu


1.

Drzwi wejściowe i brama garażowa

Jednoskrzydłowe drzwi wejściowe, w kolorze złoty dąb z bocznym naświetlem, wypełnione szkłem matowym. Wyposażone w dwa zamki ryglowane, wzmocnione bolcami antywłamaniowymi i osadzone w aluminiowej ościeżnicy, o podwyższonych parametrach cieplnych. Drzwi firmy Wikęd, linia Optimum, grubość skrzydła 76mm. Brama garażowa segmentowa ze stali ocynkowanej w kolorze antracytowym, grubość panela 40mm firmy Wiśniowski z napędem elektrycznym firmy Came.

2.

Ściany wewnętrzne

Ściany działowe z pustaka ceramicznego Porotherm.

3.

Wykończenie sufitów i ścian

Tynki cementowo-wapienne i gipsowe.

4.

Posadzki

Szlichta cementowa.

5.

Schody

Schody o konstrukcji żelbetowej, wylewane.

6.

Okna i drzwi balkonowe

Stolarka okienna PCV w systemie Salamander BluEvolution 82 - szerokość ramy i skrzydła 82mm, 3 uszczelki, pakiet 3-szybowy z ciepłą ramką tworzywową, okucia firmy Roto, współczynnik Uw od 0,8. Opcjonalnie system Aluplast Ideal 7000 o porównywalnych parametrach. Dwukomorowy pakiet szyb z ciepłą ramką. Okucia firmy Roto. Ramiaki okien od wewnątrz białe, na zewnętrz w kolorze złoty dąb.

7.

Parapety zewnętrzne/wewnętrzne

Parapety podokienne z konglomeratu. Parapety zewnętrzne z blachy firmy Pruszyński w kolorze dachu.

8.

Drzwi wewnętrzne

Otwory przygotowane do montażu ościeżnic drzwi wewnętrznych.

9.

Kuchnia

Bez wykończenia, podtynkowa instalacja wodna, kanalizacyjna, elektryczna, wentylacja grawitacyjna, wg projektu.

10.

Łazienki

Bez urządzeń sanitarnych i armatury czerpalnej. Podtynkowa instalacja wodna, kanalizacyjna, elektryczna, wentylacja grawitacyjna, wg projektu.

11.

Balkony

Balkony żelbetowe wykończone szlichtą cementową, przygotowane do położenia posadzki gresowej, mrozoodpornej. Balustrady ze stali nierdzewnej, wypełnione szkłem bezpiecznym, matowym.

12.

Instalacja elektryczna

Instalacja elektryczna bezpuszkowa – łączenia elektryczne wykonane są w puszkach instalacyjnych osprzętu elektrycznego. Rozdzielnice elektryczne umieszczone w garażu, w każdym segmencie. Do tablicy są sprowadzone wszystkie obwody siłowe i oświetleniowe. Szafka rackowa – teletechniczna umieszczona w garażu – wprowadzone są do niej instalacje: - instalacja sieci LAN - instalacja telewizyjna Sterowanie oświetleniem schodowym zrealizowano w oparciu o łączniki schodowe podzielone na poszczególne piętra. Gniazdo wtyczkowe w ogródku bez sterowania łącznikiem, gniazdo na balkonie na poziomie 1 piętra, podłączone pod łącznik w salonie na ścianie przy drzwiach balkonowych. Gniazdo siłowe umiejscowione w garażu. Wypust trójfazowy w kuchni do podłączenia płyty elektrycznej/indukcyjnej.

13.

Instalacja domofonowa

Instalacja wideodomofonowa w technologii cyfrowej, z dwoma domofonami zainstalowanymi na pierwszym i drugim piętrze w każdym z segmentów. Urządzenia sterująco-zasilające systemu widedomofonowego są w rozdzielnicy pierwszego segmentu RE-1. Panel wywołania z kamerą kolorową przy bramce wejściowej. Uwaga! Domy oddawane są do użytku z domofonami. Videodomofony mogą być zainstalowane w miejsce domofonów na życzenie, w dowolnym czasie.

14.

Instalacja RTV, telefoniczna, internetowa

Instalacja telewizyjna i internetowa w każdym z pokoi o strukturze gwiazdy, gdzie punktem centralnym jest szafa rack w garażu, co umożliwia wyprowadzenie do poszczególnych pomieszczeń więcej niż jednego przewodu dla danego systemu (np. tunery tv z funkcją nagrywania, router itp.). Instalacje pod indywidualny montaż anten: satelitarnej, i radiowej oraz naziemnej telewizji cyfrowej. Przygotowana infrastruktura teletechniczna dla wprowadzenia telewizji kablowej, Internetu i sieci telefonicznej od dowolnego operatora poprzez kanalizację teletechniczną w terenie do szafy rack w garażu, z której usługa rozprowadzona jest po wewnętrznej sieci domowej.

15.

Instalacja wodociągowa

Instalacja z tworzyw sztucznych, rozprowadzenia w warstwach podposadzkowych, podejścia podtynkowe. Bez białego montażu i armatury.

16.

Instalacja kanalizacyjna

Piony i podejścia – z tworzywa sztucznego. Podejścia do odbiorników podtynkowe do indywidualnej zabudowy. Instalacja z tworzywa sztucznego. W salonach, pokojach i w części aneksu kuchennego grzejniki płytowe, w łazienkach grzejniki drabinkowe i ogrzewanie podłogowe. Zarówno w kotłowni jak i w garażu umieszczone zostaną kratki ściekowe.

17.

Instalacja grzewcza

Nowoczesny dwufunkcyjny piec kondensacyjny firmy Buderus, Logamax plus GB072 lub podobny o tych samych parametrach. Zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 160 litrów.

18.

Instalacja wentylacyjna

Wentylacja grawitacyjna. Instalacja podłączenia okapu kuchennego.

19.

Izolacja

Ocieplenie ścian zewnętrznych 20-centymetrową warstwą styropianu. Ocieplenie ścian wewnętrznych i stropu garażu 8-centymetrową warstwą styropianu. Izolacja przeciwilgociowa ław fundamentowych. Izolacja akustyczna międzystropowa oraz międzydomowa.

20.

Instalacje dodatkowe związane z segmentem

Instalacja do montażu odkurzacza centralnego wykonana przez firmę Elkam. Kran zewnętrzny do podlewania ogródka.